9 listopada 2018 roku, Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy uroczystym odśpiewaniem hymnu o godz. 11.11 oraz udziałem w okolicznościowej akademii, przygotowanej przez uczniów II LO w Świdnicy.

5 listopada 2018 roku, Spotkanie z cyklu Apostołowie Niepodległości

W listopadzie uczestniczyliśmy w ostatnim spotkaniu z cyklu Apostołowie Niepodległości. Była to inicjatywa Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie to było dla nas wyjątkowe, ponieważ poświęcone było Czcigodnemu Słudze Bożemu, ks. Franciszkowi Blachnickiemu, naszemu patronowi.

Spotkanie podzielone było na dwie części. W trakcie pierwszej usłyszeliśmy wykład ks. Adama Skuteli na temat ks. Franciszka Blachnickiego. Następnie obejrzeliśmy film pt. "Prorok nie umiera".

Październik 2018 roku, Sukcesy uczniów

Do etapu powiatowego zDolnego Ślązaka zakwalifikowali się następujący uczniowie:

• część humanistyczna: Wojciech Bech
  • część przyrodnicza: Michał Przybylski
  • język angielski: Kacper Wilgus

Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie powiatowym!

3 września 2018 roku, Inauguracja Roku Szkolnego

Dnia 3 września 2018 roku Mszą św. o godz. 9.00 w Katedrze Świdnickiej rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.