22 czerwca 2017 roku, Uroczysta Gala na Zakończenie Roku


Tegoroczne zakończenie roku było w naszej Szkole wyjątkowe ze względu na pierwszy rocznik absolwentów. W przeddzień oficjalnego końca roku szkolnego, w czwartek 22 czerwca, odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Igancego Deca, następnie w siedzibie Szkoły miała miejsce Gala, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz goście. Po oficjalnych wystąpieniach nagrodzono najlepszych uczniów stypendiami i nagrodami książkowymi. Najlepszym absolwentem roku 2016/2017 została Natalia Męczywór otrzymując tytuł PRIMUS INTER PARES. Nie zabrakło  programu artystycznego... Najpierw usłyszeliśmy utwory klasyczne na fortepian i wiolonczelę, a na zakończenie uroczystości klasa III przygotwała przedstawienie.

 

9 czerwca 2017 roku, III Świdnicka Noc z Biologią


Nasi uczniowie uczestniczyli już po raz trzeci w wykładach, zajęciach laboratoryjnych oraz w warsztatach prowadzonych przez studentów Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach tzw. "Nocy z biologią" zorganizowanej w II LO w Świdnicy. Do najbardziej ciekawych zajęć należały te, podczas których uczniowie mogli poczuć się detektywami, poznając tajemnice DNA i badając odciski palców ...

 


 

 

9 czerwca 2017 roku, Piknik Edukacyjny nasTrójka 2017


Gratulujemy naszym uczennicom rozwijania swoich pasji w dziedzinach pozaszkolnych. Natalia Męczywór zajęła pierwsze miejsce w konkursie poetyckim "Granice wyobraźni", Alicja Kubik zajęła drugie miejsce w konkursie piosenki natomiast Aleksandra Kośna uzyskała wyróżnienie w konkursie fotograficznym.

 

 

30 maja 2017 roku, VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Gimnazjalnych


Gratulujemy Hannie Kusideł, uczennicy klasy III, zajęcia 2 miejsca w VIII Powiatowym Konkursie Matematyczny Szkół Gimnazjalnych.

 

27 kwietnia 2017 roku, Dolnośląska Olimpiada Geograficzna


Gratulujemy Grzegorzowi Kani, uczniowi klasy III, udziału w etapie wojewódzkim III Olimpiady Geograficznej dla uczniów dolnośląskich gimnazjów. Nasz uczeń uzyskał w rywalizacji tytuł finalisty.

 

 

6 kwietnia 2017 roku, Konkurs wiedzy o św. Faustynie


Gratulujemy Natalii Męczywór, uczennicy klasy III, udziału w etapie ogólnopolskim Konkursu Wiedzy o św. Faustynie, który odbył się Krakowie-Łagiewnikach. Nasza uczennica uzyskała w rywalizacji tytuł finalisty.

 

 

15 marca 2017 roku, Wizyta Christophera - gościa z Kalifornii


Kolejne spotkanie z Ciekawym Człowiekiem w naszej Szkole - podróżnikiem z Kalifornii

 

 

27 lutego 2017 roku, 30. rocznica śmierci Patrona Szkoły, ks. Franciszka Blachnickiego


Informacja na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej

Projekt uchwały Sejmu RP

W naszej Szkole 30. rocznicę śmierci Patrona uczciliśmy spotkaniem ku czci Jego pamięci. Przypomnieliśmy sobie Jego życie, znaczenie Jego działalności dla naszej Ojczyzny i dla Kościoła w Polsce.

 

22 lutego 2017 roku, Nagroda w konkursie plastycznym


Uczennica naszej Szkoły, Katarzyna Zalizowska, zajęła 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mój dar dla Matki Bożej”, organizowanym przez Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz Kurię Metropolitalną w Częstochowie. Serdecznie gratulujemy!

 

Luty 2017 roku, Walentynki


W przededniu ferii, postanowiliśmy okazać sobie życzliwość i obdarować się wzajemnie. Klasa III wraz ze swoją Wychowawczynią przygotowała upominki i słodkości. Czas bardzo miło upłynął nam na zabawach.

 

 

9 lutego 2017 roku, Szkolny Turniej Koszykówki


W dniu dzisiejszym uczniowie naszej Szkoły rywalizowali w międzyklasowym turnieju koszykówki. Zdecydowanymi zwycięzcami okazali się uczniowie klasy II. Serdecznie gratulujemy!

 

6 grudnia 2016 roku, Dzień Św. Mikołaja


Uczniowie, zainspirowani postacią św. Mikołaja, przygotowywali sobie wzajemnie prezenty. Jest też tradycją naszej Szkoły, że w okresie tym przygotowujemy także prezenty dla dzieci. W tym roku chcemy obdarować 7-letnich bliźniaków.

 

 

10-14 listopada 2016 roku, EuroWeek


Tak zwany "długi listopadowy weekend" chętni uczniowie z naszej Szkoły spędzili w Międzygórzu na nauce języka angielskiego. Brali udział w szkoleniu "EuroWeek - Szkoła Liderów". Mieli oni możliwość poznać wolontariuszy z Ameryki Środkowej i Afryki, brać udział w ciekawych prezentacjach, poznawać kulturę, muzykę i tańce krajów, z których pochodzili wolontariusze.

Praca nad różnymi projektami...

... wolontariusze z Ugandy, Meksyku i Etiopii ...

 

... wykłady i prelekcje przeplatały się z zabawą ...

... były z nami oczywiście nasze drogie Panie Anglistki ...

... a w niedzielę oczywiście do kościoła!

 

11 listopada 2016 roku, Obchody Dnia Niepodległości


W przeddzień rocznicy odzyskania niepodległości, uczestniczyliśmy w spotkaniu, podczas którego przypomnieliśmy sobie - dzięki prezentacji naszego kolegi Grześka - drogę Polski do niepodległości a później śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

 

 

12 października 2016 roku, Konkurs turystyczny


Gratulujemy Oli Kośnej zajęcia II miejsca oraz Natalii Męczywór zajęcia III miejsca w X Powiatowym Konkursie Turystycznym "Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym".


11 października 2016 roku, Konkursy plastyczne


Gratulujemy Bartkowi Pfanhauserowi wyróżnienia w konkursie "Góry moja pasja", rozgrywanego w ramach Dni Gór 2016 oraz Alicji Kani zakwalifikowania Jej pracy do wystawy w konkursie plastycznym "Widokówka ze Świdnicy 2016".

 

30 września 2016 roku, Wycieczka do Gniezna


Wyjazd naszej Szkoły do Gniezna miał podwójny charakter. Jak każda szkolna wycieczka, służył integracji, nawiązaniu międzyklasowych kontaktów, poznawaniu nowych miejsc. Jednocześnie jednak była to swego rodzaju pielgrzymka do miejsca ważnego pod względem religijnym, miejsca chrztu Polski.

W 1050. rocznicę chrztu Polski chcieliśmy dotknąć tych ważnych miejsc (Katedra Gnieźnieńska, Ostrów Lednicki) związanych z początkiem Polski i jednocześnie początkiem chrześcijaństwa na naszych ziemiach.

 

 
 

1 września 2016 roku, Inauguracja Roku Szkolnego


Dnia 1 września 2016 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny Mszą św. o godz. 12.00 w kościele p.w. Św. Krzyża. Bezpośrednio po Mszy św. odbyła się uroczysta inauguracja w auli Szkoły oraz krótkie spotkanie z wychowawcami klas.

 

 

30-31 sierpnia 2016 roku, Zagórze Śląskie - wyjazd integracyjny dla klasy pierwszej


Jak co roku, uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym. Tym razem odbył się on w Zagórzu Śląskim w ośrodku rekolekcyjno-wypoczynkowym Caritas Diecezji Świdnickiej.