18 czerwca 2018, Gala II edycji programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”


W auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród dla uczestników II edycji programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”.

Od września 2017 roku do dnia dzisiejszego ponad 100 uczniów aktywnie brało udział w konkursie Zalogowani w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”.

Przez osiem miesięcy uczniowie zbierali punkty podczas warsztatów ekonomicznych, spotkań z doradcą zawodowym oraz wizyt w firmach. Uczniowie odwiedzili świdnickie firmy m.in. CLOOS Polska, KB Invest Hafty Świdnickie, Promet .

Wśród nagrodzonych znalazło się kilku naszych uczniów. Gratulujemy !!!!

 

 

 

7 czerwca 2018 roku, Dzień Projektów


Jak każdego roku uczniowie klasy II pracowali w grupach pod kierunkiem nauczycieli uczestnicząc w wybranym przez siebie projekcie.

W tym roku projekty dotykały zagadnień z fizyki, z biologii, historii i informatyki.

Prezentacje były różnorodne, znalazł się na nich m.in. zbudowany własnoręcznie silnik czy prawdziwy ….kot.

 

 

 

18-20 kwietnia 2018 roku, Egzaminy Gimnazjalne


 

 

 

 

Styczeń 2018 roku, Euroweek


Podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w EUROWEEKu - doskonaląc poziom języka angielskiego i spotykając się z koleżankami i kolegami z odległych krajów.

 

 

5 stycznia 2018 roku, Spotkanie kolędowe


W przeddzień Uroczystości Objawienia Pańskiego tradycyjnie (już po raz czwarty w historii Szkoły) odbyło się spotkanie kolędowe. Jak zawsze, uczestniczyła w nim cała wspólnota Gimnazjum, czyli nauczyciele, uczniowie i rodzice oraz zaproszeni goście - Ksiądz Biskup Ignacy Dec, Ksiądz Prałat Piotr Śliwka, Prezes Fundacji prowadzącej Szkołę oraz zaprzyjaźnieni ze Szkołą księża, absolwenci i rodziny uczniów.

W tym roku uczniowie przygotowali nietypowe niespodzianki - kolędy po łacinie oraz kilka utworów instrumentalnych, wykonywanych na pianinie, wiolonczeli i gitarze. Zasadniczą częścią spotkania było wspólne kolędowanie, w które aktywnie włączyły się rodziny uczniów oraz Ksiądz Biskup, akompaniując na pianinie.

 

 

4 stycznia 2018 roku, Spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej


W dniu dzisiejszym w naszej Szkole gościli przedstawiciele świdnickiej Straży Pożarnej. Z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku złożyli nam życzenia i przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

 

 

Adwent 2017 roku


Uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły w czasie Adwentu przygotowywali paczki świąteczne dla potrzebujących.

 

 

29 listopada - 1 grudnia 2017 roku, Próbny egzamin gimnazjalny


Uczniowie klasy III pisali próbny egzamin gimnazjalny.

 

 

22 listopada 2017 roku, 70 słów na 70-lecie


W dniu dzisiejszym zostały wręczone nagrody w konkursie "70 słów na 70-lecie", organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Nasz uczeń, Kamil Warmiński, otrzymał wyróżnienie w kategorii I za fraszkę.

 

16 listopada 2017 roku, Wizyta Księdza Biskupa Ignacego Deca


W ramach wizytacji parafii katedralnej gościliśmy dzisiaj Księdza Biskupa Ignacego Deca. Uczniowie zaprezentowali sylwetkę Patrona Szkoły, ks. Franciszka Blachnickiego.

 

 

 

16 listopada 2017 roku, zDolny Ślązak


W tegorocznej edycji konkursu "zDolny Ślązak", Ola Iwancz zakwalifikowała się do etapu powiatowego w części matematyczno-fizycznej. Gratulujemy!


10 listopada 2017 roku, Uroczyste obchody Święta Niepodległości


W tym roku postanowiliśmy Dzień Niepodległości uczcić "lekcją historii" dotyczącą polskiej drogi do niepodległości. Przybliżyliśmy sobie postaci Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego oraz Romana Dmowskiego. Spotkanie zakończyło się konkursem z nagrodami.

 

Delegowani uczniowie uczestniczyli w wydarzeniu flashmob, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy.

 

13 października 2017 roku, Laureatka Konkursu Plastycznego


Uczennica naszej Szkoły, Ola Iwancz,została laureatką konkursu plastycznego "Widokówka ze Świdnicy 2017". Serdecznie gratulujemy Oli i opiekunowi - Pani Joannie Waksmundzkiej.

 

 

 

12-14 października 2017 roku, Wycieczka


Późnym popołudniem 12 października wyjechaliśmy na jesienny rajd. Nocowaliśmy na Szczytniku a w dzień przemierzaliśmy szlaki Gór Stołowych. Wieczorami nie zabrakło wspólnej, dobrej zabawy i warsztatów.

 

 

12 października 2017 roku, Dzień Nauczyciela


Już 12 października na ręce Pani Dyrektor uczniowie złożyli życzenia dla wszystkich Nauczycieli Szkoły. Rodzice oraz uczniowie przygotowali pyszny, okolicznościowy tort z życzeniami.

 

 

 

2 października 2017 roku, Spotkanie z nadkomisarzem Robertem Topolskim


Pan Robert Topolski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy spotkał się z uczniami naszej Szkoły aby omówić temat zagrożeń związanych ze środkami odurzającymi oraz cyberprzemocą. Po wykładzie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań związanych nie tylko z prezentowanymi zagadnieniami.

 

15 września 2017 roku, Sprzątanie Świata


W tym roku przyłączyliśmy się do akcji Sprzątanie Świata pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Sprzątaliśmy nadbrzeże Bystrzycy, sortując jednocześnie odpady.


 

5 września 2017 roku, Narodowe Czytanie


Zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego, w ramach akcji Narodowe Czytanie, wysłuchaliśmy fragmentów Wesela Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu uczniów II LO w Świdnicy.

Znalezione obrazy dla zapytania wesele wyspiańskiego

4 września 2017 roku, Inauguracja Roku Szkolnego


Dnia 4 września 2017 roku rozpoczęliśmy kolejny, już po raz czwarty w naszej Szkole, rok szkolny Mszą św. o godz. 10.00 w kościele p.w. Św. Krzyża. Tym razem na rozpoczęciu roku szkolnego nie było pierwszych klas ;)